دکتر رضا فرجاد (رادیولوژیست):

نقش مهم مجتمع تصویربرداری جام جم شهریار در تشخیص به موقع بیماری های شایع منطقه

 

همانگونه که پیشتر اشاره شد مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار علاوه بر بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات روز دنیا متخصصین مجربی چون دکتر رضا فرجاد با رزومه ای بسیار درخشان در زمینه فعالیت‌های تخصصی رادیولوژی را در مرکز مستقر نموده است.

دکتر رضا فرجاد فارغ التحصیل ۱۳۷۵ از دانشگاه شهید بهشتی تهران است که فلوشیپ تخصصی خود در زمینه Intervention و MRI را در دانشگاه لندن گذرانده و بعد از سالها همکاری با دکتر زارع در حال حاضر ریپورت قسمتی از تصاویر ام آر آی و سی تی مرکز تصویربرداری جام جم شهریار را برعهده دارد.

دکتر رضا فرجاد - رادیولوژیست

دکتر رضا فرجاد – رادیولوژیست

دکتر فرجاد رشته رادیولوژی را رشته ای پویا و وسیع خواند و به خبرنگار ما گفت: رشته رادیولوژی رشته ای وسیع با شاخه‌ها و زیر شاخه های فراوان است که از بین آنها می توان به فلوشیپ Intervention اطفال و Neraroradiology اشاره داشت.

وی این رشته را در حال پیشرفت عنوان نمود و اضافه کرد: در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت های روزافزون تکنولوژی، پیشرفت های زیادی در زمینه رادیولوژی صورت گرفته و تقریباً روزی نیست که شاهد شکل‌گیری سکانس های جدیدی در ام آر آی و قابلیت هایی در زمینه سی تی اسکن و سونوگرافی نباشیم که این خود نوید آینده ای درخشان برای تشخیص راحت‌تر و سریع‌تر بیماری ها را می دهد و هر چه بر تجارب متخصصین و کارشناسان این حوزه افزوده می شود رشته رادیولوژی به سمت تخصصی شدن حرکت می‌کند.

دکتر فرجاد به جوانان علاقمند به این رشته توصیه نمود و اظهار داشت: جوانان علاقه مند به رشته رادیولوژی باید قبل از انتخاب رشته تخصصی خود به مدت ۷ سال مراحل اخذ پزشکی عمومی را طی نموده و در زمان گرایش به سمت تخصص های متداول رشته رادیولوژی را انتخاب کنند و در ادامه راه چنانچه تمایل به مدارج بالاتر دارند فعالیت های اختصاصی و کارهای فوق تخصصی انجام دهند.

وی تخصصی بودن فعالیت های مجتمع تصویربرداری جام جم شهریار را نشان دهنده تجهیزات مدرن و خدمات متخصصین با دانش این مرکز ذکر نمود و اذعان داشت: مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار به عنوان اولین و تنهاترین مرکز تصویربرداری پزشکی هسته ای منطقه، دستگاهها و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای را به خدمت گرفته که نمونه‌هایی از آن در سطح دنیا و کشورهای توسعه یافته در حال استفاده هستند و یکی از مزیت های این مرکز به روز بودن تجهیزات و امکانات آن و همچنین همراه با آن ارائه خدمات متخصصینی مجرب و حاذق است. به همین خاطر مرکز تصویربرداری جام جم شهریار تحت مدیریتی لایق و شایسته آینده ای درخشان در پیش خواهد داشت.

این رادیولوژیست با تجربه مجتمع تصویربرداری جام جم شهریار در رابطه با ارائه مقالات علمی گفت: از آنجایی که بنده عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم نمونه مقالات بسیاری به نشریات داخلی و خارجی ارائه نموده ام که آخرین نمونه آن در زمینه بیماری cp با مثانه نوروژنیک در یکی از مجلات ترکیه به چاپ رسیده است.

دکتر فرجاد در خاتمه توضیحاتی در خصوص گذشته حال و آینده رشته رادیولوژی داد و افزود: رشته رادیولوژی در حقیقت همان رشته تصویربرداری پرتو پزشکی است که با کشف اشعه ایکس توسط رنینگتن آغاز و تاکنون پیشرفت‌های زیادی نموده که این روند رو به جلو را مدیون علم نوین پزشکی و دیجیتالی شدن علوم پزشکی هستیم و به همین خاطر آینده روشن منتظر این رشته بوده و امیدواریم به کمک تجهیزات تصویربرداری بتوانیم بیماری‌ها را بهتر بشناسیم، زودتر تشخیص دهیم و به موقع به درمان آن بپردازیم.