دکتر بهمن رسولی:

“تحقیق و پژوهش زمینه ساز رشد و پیشرفت علوم پزشکی است”

به گفته دکتر زارع و سایر همکارانش در مجموعه تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار، عشق و علاقه زیادی به امور پژوهشی دارد، طوری که در اوج جوانی 21 کتاب علمی در زمینه علوم رادیولوژی ترجمه و تألیف نموده است. همچنین ۱۷ مقاله علمی نگاشته که 7 مورد از آن در مجلات و ژورنالهای معتبر جهانی و ژورنال علمی – پژوهشی کشور ایالات متحده آمریکا به چاپ رسیده و برای اینکه سطح میزان ارزش علمی مقالات وی را توضیح دهیم همین بس که کتابچه‌ای از کشور آمریکا برای این استاد گرانقدر ارسال شده که تمام مقالات علمی در آن درج شده است.

این جوان متخصص و برگزیده سال ۱۳۹۵ در رشته رادیولوژی کسی نیست جز دکتر بهمن رسولی، فارغ التحصیل دانشگاه تهران دارای رتبه برتر بورد تخصصی سی تی – ام آر آی تصویربرداری پزشکی (رادیولوژی).

متخصص رادیولوژیدکتر رسولی مطالعات و پژوهش های زیادی در زمینه MRS بررسی مشکلات مغزی داشته و به نوعی پایه گذار این طیف از خدمات رادیولوژی در مرکز تصویربرداری جام جم شهریار قلمداد می‌شوند.

وی توضیح مختصری در خصوص MRS بررسی مشکلات مغزی داد و گفت: تصویربرداری MRS نوعی تصویربرداری پزشکی پیشرفته است که تنها در ۲ الی ۳ مرکز سطح کشور انجام می شود که یکی از آنها مرکز تصویربرداری جام جم شهریار است. چرا که در این تکنیک قبل از انجام هرگونه عمل جراحی تومورهای مغزی مورد شناسایی و بررسی دقیق قرار گرفته در صورتی که نیاز به جراحی باشد به پزشک معالج اعلام می گردد زیرا پیش از استفاده از این تکنیک غالبا پزشکان مجبور بودند برای تشخیص خوش خیم یا بدخیم بودن تومور از آن نمونه برداری کنند که همین جراحی باعث تهاجمی شدن تومور می شد.

دکتر رسولی، متخصص رادیولوژی مرکز تصویربرداری مجتمع جام جم عنوان نمود: ما در این مرکز با استفاده از تجهیزات فوق مدرنی که در اختیارمان است از روش‌های گوناگون اقدام به تصویربرداری پزشکی می کنیم که یکی دیگر از تکنیک های به روز دنیا که در مرکز جام جم هم مورد استفاده قرار می‌گیرد تکنیک SWI است که فعلاً فقط در بیمارستان امام خمینی (ره) و مرکز جام جم شهریار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این تکنیک ما بدون اینکه نیاز به عمل جراحی باشد به تقاضای پزشکان معالج و فقط با استفاده از تجهیزات تصویربرداری مشخص می کنیم خون ریزی انجام شده در بخشی از مغز، خونریزی تومور است یا اینکه مربوط به علایم سکته می باشد چرا که برخلاف تصور شما تومورها هم خونریزی می‌کنند که گاهی علایم خونریزی سکته در نواحی مغز علائمی شبیه تومور یا ضایعات مغزی دارند.

دکتر بهمن رسولی تکنیک PSRI را یکی دیگر از تکنیک های پیشرفته تصویربرداری عنوان نمود و اضافه کرد: متاسفانه بیماری ام اس اپیدمی فراوان یافته به همین لحاظ ما در مرکز جام جم شهریار با استفاده از تکنیک PSRI مشخص می کنیم که پلاکهای ام اس در چه سطحی از مغز شکل گرفته چرا که تشخیص محل دقیق این پلاک ها کمک زیادی به پیشگیری از پیشرفت سریع و در مواردی درمان آن خواهد نمود و این تکنیک به لحاظ به روز بودن و نیاز آن به تجهیزات پیشرفته در کشور آمریکا نیز به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر رسولی در پایان اذعان داشت: از زمان فارغ التحصیل شدنم از دانشگاه تهران به سبب اینکه در مرکز تصویربرداری جام جم شهریار، بزرگترین و تنهاترین مرکز تصویربرداری پزشکی غرب استان تهران مشغول به فعالیت شدم به مراتب به تجارب سابقم افزوده شده و در این مرکز هر روز تجارب جدیدی کسب می‌کنیم.