اولین و بهترین مرکز تصویر برداری و سونوگرافی اندیشه

سونوگرافی برای همه ی افراد واژه آشنایی است و اکثر افراد حداقل یکبار در طول زندگی به تجویز پزشک سونوگرافی انجام داده اند. ولی اینکه سونوگرافی چه نوع دستگاهی است؟ چه کاربردهایی در تشخیص بیماری ها دارد و چه ابزار مهمی برای جوامع پزشکی محسوب می شود, برای همگان آشکار نیست. اگر تمایل دارید تا با عملکرد دستگاه سونوگرافی و اهمیت آن درعلم پزشکی آشنا شوید ، ما را تا پایان همراهی کنید.همچنین با خدمات ارزنده مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه در این زمینه آشنا خواهید شد.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی نوعی دستگاه تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا, تمام اندام ها و ارگان های داخلی بدن را روی مانیتور نمایش می دهد. متخصصان از این دستگاه برای مشاهده کلیه ها, کبد, قلب, رگ های خونی و سایر اندام های داخلی بدن استفاده می کنند. هرگاه پزشک معالج قادر به تشخیص صحیح بیماری نباشد و یا علائم مشکوک در بیمار مشاهده کند معمولا انجام سونوگرافی را به بیمار توصیه می کند. همینطور پزشکان در دوران بارداری از دستگاه سونوگرافی برای مشاهده جنین استفاده می کنند و با انجام سونوگرافی های متعدد ازجمله سونوگرافی NT, سونوگرافی آنومالی, سونوگرافی کالرداپلر برای آگاهی دقیق از وضعیت سلامت جنین, از این دستگاه کمک می گیرند.

البته باید توجه داشت که انجام سونوگرافی توسط پزشک ماهر و دستگاه تصویربرداری پیشرفته در تشخیص بیماری بسیار موثر است. چه بسا سونوگرافی هایی که توسط افراد غیر ماهر و دستگاه های بی کیفیت سبب شده تا پزشک معالج نتواند تشخیص درستی از بیماری و یا عدم بیماری داشته باشد و بیمار با مشکلاتی از قبیل انجام سونوگرافی های مکرر و پرداخت هزینه های بالا و یا عود کردن بیماری, مواجه شده است. بعد از تجویز سونوگرافی توسط پزشک مراجعه به مراکز تصویربرداری معتبر و پیشرفته بسیار مهم است.
اولین و بهترین مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه , با داشتن تیم پزشکی حاذق و متخصصان آموزش دیده و با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های سونوگرافی و تصویربرداری روز دنیا, خدمات خود را به صورت شبانه روزی به کلیه مراجعه کنندگان ارائه می دهد.

سونوگرافی در اندیشه

سونوگرافی در اندیشه

آیاسونوگرافی بی خطر و بدون درد است؟

باید بگوییم که سونوگرافی کاملا بی خطر و بدون درد است و تصاویری از داخل بدن را با استفاده از امواج صوتی تولید می کند. این تصویربرداری، شامل استفاده از یک مبدل کوچک (پروب) و ژل است که به صورت مستقیم روی پوست قرار می گیرد.
امواج صوتی با فرکانس بالا از پروب از طریق ژل به بدن منتقل می شود. در معاینات سونوگرافی از پرتوی های مضر(اشعه ایکس) استفاده نمی شود، بنابراین برای بیمار هیچ خطری به همراه ندارد.

انواع سونوگرافی در اندیشه – غرب تهران

سونوگرافی در موارد زیادی کاربرد دارد و انواع مختلف آن عبارتند از:

سونوگرافی داخلی و معمولی : معاینه ای است که از یک مبدل استفاده می شود و در نواحی مختلف بدن مانند شکم برای تولید تصاویر دو بعدی از جنین در حال رشد انجام می گیرد.

سونوگرافی داخلی مانند ترانس واژینال: جهت تولید تصاویر سونوگرافی در داخل واژن مورد استفاده قرار می گیرند که ترانس واژینال اغلب در دوران اولیه بارداری استفاده می شود و سونوگرافی ترانس رکتال که بیشتر در مردان استفاده می شود.
انجام سایر سونوگرافی ها در بهترین مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه را پزشکان با تجربه در کمترین زمان و با کمترین درد برای بیماران انجام می دهند.

سونوگرافی تخصصی : این معاینه شبیه سونوگرافی معمولی است، اما این نوع معاینه یک مشکل مشکوک را هدف قرار می دهد و از تجهیزات پیچیده تر استفاده می شود.

سونوگرافی کالر داپلر : این روش تصویربرداری تغییرات جزئی در فرکانس امواج فراصوتی را اندازه گیری می کند، زیرا امواج فراصوتی از اجسام متحرک مانند سلول های خونی تصویربرداری می کنند.

سونوگرافی سه بعدی : با استفاده از پروب های مخصوص از قبل طراحی شده و نرم افزار های تخصصی برای تولید تصاویر سه بعدی از جنین در حال رشد استفاده می شود.

سونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی ۳ بعدی یا۴ بعدی داینامیک : با استفاده از اسکنرهای مخصوص طراحی شده و برای مشاهده به صورت و حرکات کودک قبل از زایمان مورد استفاده قرارمی گیرد.

سونوگرافی سه بعدی یا چهاربعدی

سونوگرافی سه بعدی یا چهاربعدی

سونوگرافی قلب وعروق: استفاده در اکو کاردیو گرافی، که سونوگرافی قلب هم شناخته می شود. برش دو بعدی از قلب به تصویر کشیده می شود. ابزارهای مدرن تصویر سه بعدی نیز تولید می کنند. از این سونوگرافی برای بررسی قلب جنین نیز استفاده می شود. همچنین در ایجاد تصاویر از سیستم قلبی و عروقی ، اکوکاردیوگرام ها سرعت جریان خون و بافت قلب در نقاط خاص را با استفاده از پالس ها یا امواج پیوسته سونوگرافی داپلر ارزیابی می کنند.
متخصصان مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه, عملکرد و وضعیت مناطق دریچه قلب، ناهنجاری های بین سمت چپ و راست قلب ، نارسایی دریچه ، همچنین درست کار کردن پمپ های قلب برای خارج کردن خون را بهتر ارزیابی می کنند.

سونوگرافی اندوسکوپیک: معمولاً اندوسکوپ را از طریق دهان وارد بدن می کنند و اعضای داخلی مانند مری، غدد لنفاوی قفسه سینه یا معده را ارزیابی می کنند. برای مشاهده ی بهتر یک لامپ انتهای اندوسکوپ قرار دارد. در این روش به بیماران قرص های آرام بخش یا ضد درد داده می شود. ولی این نوع سونوگرافی اگر در مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه انجام پذیرد بیمار کمترین استرس و درد را تجربه می کند.

کاربردهای رایج سونوگرافی اندیشه چیست؟

سونوگرافی می تواند به تشخیص و بررسی آسیب های داخلی بدن در شرایط مختلف, برای تشخیص بموقع بیماری کمک کند.

به پزشکان از علائمی مانند درد, ورم, عفونت کمک می کند تا تشخیص دقیقی از بیماری داشته باشند.

انجام سونوگرافی در غرب تهران در مرکز تصویر برداری اندیشه یک روش بسیار مفید برای بررسی بسیاری از اندام های داخلی بدن است، برخی از مواردی که از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

 1.  قلب و عروق خونی، از جمله آئورت شکمی و شاخه های اصلی آن
 2.  کبد
 3.  کلیه ها
 4.  کیسه صفرا
 5. طحال
 6.  پانکراس
 7. مثانه (مانند تشخیص واریکوسل در مردان)
 8. رحم، تخمدان ها و سونوگرافی بارداری
 9. ستون فقرات نوزادان
 10. مغز نوزادان
 11. لگن نوزادان
 12. چشم ها
 13. تیروئید و غدد پاراتیروئید
 14. اسکروتوم (بیضه ها)
 15. الاستوگرافی توده های پستانی
 16. بافت نرم و پستان
 17. الاستوگرافی کبد (فیبرواسکن) و سایر نواحی
سونوگرافی کالرداپلر عروق

سونوگرافی کالرداپلر عروق

مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه با بهترین دستگاه های معتبر جهان که مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا است, سبب می شود بیماران در کمترین زمان تشخیص درستی از بیماری و یا عدم بیماری خود را دریافت کنند و چون انجام کلیه خدمات تصویربرداری و سونوگرافی را متخصصان انجام می دهند, درد و ناراحتی در طول پروسه احساس نخواهند کرد.

این مرکز دارای بخش های ام آر آی، سی تی اسکن، رادیولوژی، ماموگرافی، تراکم استخوان، سونوگرافی، پزشکی هسته ای است که در بخش پزشکی هسته ای نیز اسکن بخش های مختلف بدن مانند قلب، شکم و تیروئید انجام می شود.

ام آر آی داینامیک پروستات، تصویربرداری از غدد بزاقی، سونوگرافی های مرحله ای جنین، انواع بیوپسی ها(بافت برداری)، ماموگرافی، تصویربرداری رنگی از قلب، تماما در این مرکز انجام می شود.

یکی از ابعاد تصویر برداری چکاپ و درمان است و کمک زیادی برای تشخیص انواع بیماری ها می کند.

مزایای تصویر برداری پرشکی در غرب تهران – اندیشه

 1. کمترین میزان خطا
 2. وضوح و کیفیت بسیار بالای تصویر
 3. امکان بزرگنمایی تصاویر
 4. پردازش و بازسازی تصاویر
 5. سرعت بالا و کیفیت و دقت زیاد در تصاویر
 6. امکان بزرگنمایی تصاویر به روش دیجیتال
 7. کمترین میزان اشعه در تصویربرداری اشاره کرد. دقت بسیار بالای این دستگاه ها بر سرعت پروسه تصویربرداری نیز تاثیر گذار است. تمامی این موارد کمک زیادی به پزشک برای تشخیص صحیح بیماری می کند.
بهترین مرکز تصویر برداری در اندیشه

بهترین مرکز تصویر برداری در اندیشه

مرکز تصویربراری جام جم اولین و تخصصی ترین مرکز تصویر برداری در اندیشه

دکتر جواد زارع مهرجردی ، فوق تخصص ام آری آی و سی تی اسکن از بیمارستان سنت توماس لندن، فوق تخصص اینترونشن از دانشگاه تهران و بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، فوق تخصص heavy_check_mark برست ایمیجینگ از دانشگاه تهران، پزشک نمونه، مشاور انتظامی و عضو هیات تجدید نظر سازمان نظام پزشکی کشور می باشد. افراد شاخص و حرفه ای با حضور و فعالیت در مرکز تصویر برداری و سونوگرافی اندیشه آماده خدمات رسانی به کلیه مراجعین در 24 ساعت شبانه روز هستند.

تمام پرسنل که در این مرکز فعالیت دارند دارای مدرک فوق لیسانس و یا دکترا هستند که در بهترین مراکز پزشکی کشور نیز خدمت رسانی نموده و جزو نفرات برتر رادیولوژی ایران هستند که در دوران تحصیل و آموزش نیز جزو محققان علمی بوده اند. این متخصصان و پزشکان حاذق به خوبی با کاربردهای انواع دستگاه های تصویربرداری آشنا هستند و در زمان کوتاه سونوگرافی را به اتمام می رسانند. قبل از انجام هر نوع تصویربرداری بیمار را در جریان روند پروسه قرار می دهندتا استرس بیمار کاهش یابد.

همچنین مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه برای کاهش هزینه های بیماران, با همه ی بیمه ها قرارداد رسمی دارد. مراجعه کنندگان می توانند با داشتن بیمه هایی نظیر تامین اجتماعی, بیمه سلامت, بیمه ایرانیان, بیمه ملت, بیمه آتیه سازان و سایر بیمه ها از خدمات پیشرفته این مرکز استفاده کنند.
مرکز تصویربرداری و سونوگرافی اندیشه جهت رفاه حال شهروندان عزیزکلیه خدمات خود در زمینه تصویربرداری و سونوگرافی را بصورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.