اگر مدتی است که به نزد پزشک رفته اید و پزشک برای شما سی تی اسکن از قسمت های مختلف بدن تان را درنسخه تجویز کرده است ، اما شما از ترس آسیب های خطرناک اشعه های مضر ایکس ، از رفتن به مراکز رادیولوژی سر باز می زنید ، ما در این مطلب برای مشکل شما راه حل ویژه‌ای داریم ، این راه حل با مراجعه به مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار در غرب تهران حل خواهد شد.

در مرکز تصویر برداری پزشکی جام جم نگران نباشید

سوالی که تا به اکنون با خواندن این مطلب برای بسیاری از خوانندگان ایجاد شد این است چرا در مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار ما نباید نگران سلامتی خود باشیم و مزیت‌ های این مرکز تصویربرداری پزشکی نسبت به سایر مراکز تصویربرداری پزشکی چیست ؟ مهم ترین مزیت این مرکز نسبت به سایر مراکز مشابه خود در این است که شما با مراجعه به آن جا می توانید رادیولوژی بدون ترس و با اطمینان از بدن خود انجام دهید ، چون اشعه‌های ایکس استفاده شده در این مرکز در ضعیف ترین حالت خود هستند یا به گونه ای استفاده می شوند که کم ترین میزان آسیب را به سایر بافت ها و اندام های بدن فرد بزنند . در ادامه شما را با نسل جدیدی از دستگاه های سی تی اسکن به نام  دستگاه سی تی اسکن اسپیرال آشنا خواهیم کرد .

سی تی اسکن چیست ؟

 قبل از رفتن به سراغ مفهوم سی تی اسکن اسپیرال ، باید اندکی با مفهوم سی تی اسکن آشنا شوید ؛ اگر بخواهیم با تعریف دقیق سی تی اسکن آشنا شویم ، باید بگویم که سی تی اسکن ، دستگاهی است که در آن فرد به صورت افقی و به پشت دراز کشیده ، سپس بدن فرد به صورت مرحله ای از یک حلقه نوری که دارای اشعه ایکس است عبور می‌کند ، با هر بار عبور هر قسمت بدن بیمار از این حلقه‌ها تصاویری بر روی کاغذهای مخصوص سی تی اسکن چاپ می‌شود که پزشک متخصص با استفاده از این تصاویر چاپ شده به تشخیص بیماری یا نبود بیماری در بدن فرد می پردازد .

 دستگاه سی تی اسکن موظف است که نشان دهد در کدام قسمت بدن های فرد بیمار سنگ ، غده یا تومور وجود دارد . نام دیگر دستگاه سی تی اسکن توموگرافی است .

سی تی اسکن اسپیرال چیست ؟

بعد از تعریف مفهوم سی تی اسکن به سراغ بررسی مفهوم سی تی  اسکن اسپیرال می‌رویم ؛  سی تی اسکن اسپیرال  ، نوعی از سی تی اسکن عادی است که  در مطلب بالا توضیحاتی درباره آن ارائه شد، اما نیز مزایایی نسبت به آن دارد ؛

  • یکی از مهم ترین مزیت های مهم سی تی اسکن اسپیرال  نسبت به سی تی اسکن عادی سه بعدی بودن سی تی اسکن اسپیرال است ؛ یعنی سی تی اسکن اسپیرال با اشراف و تسلط بر کلیه اعضا و جوارح داخلی بدن فرد و نیز با ارائه تصویری سه بعدی از تمام ابعاد داخلی بدن ، پزشک را در تشخیص هر چه سریع تر و بهتر بیماری فرد یاری می کند . در ادامه خواهید دانست که دستگاه سی تی اسکن اسپیرال چگونه باعث نمایان شدن اعضای داخلی بدن بر روی عکس می شود .
  • در سی تی اسکن عادی فقط از یک سطح بدن بیمار یعنی از اعضایی که در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته اند عکس برداری می شود ، اما در سی تی اسکن اسپیرال همان گونه که ذکر شد از کلیه اعضای داخلی تصویر برداری صورت می گیرد .

سی تی اسکن اسپیرال در شهریار

نحوه عملکرد دستگاه سی تی اسکن اسپیرال

 نحوه کار دستگاه سی تی اسکن اسپیرال بدین گونه است که همان طور که فرد بر روی دستگاه سی تی اسکن عادی دراز می کشد بر روی این دستگاه نیز به حالت افقی و به پشت دراز می کشد ، با این تفاوت که دستگاه سی تی اسکن اسپیرال به صورت دورانی و چرخشی به دور کل بدن فرد می چرخد و باعث می شود که تصویری کامل و نیز سه بعدی از تمام اعضای داخلی بدن فرد بر روی دستگاه ذکر شده نمایان شود .

مرکز تصویر برداری پزشکی جام جم شهریار

 مزایای مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهرستان شهریار واقع در غرب تهران نسبت به سایر مراکز تصویربرداری پزشکی :

  • داشتن قرارداد با کلیه بیمه ها از قبیل بیمه ایرانیان ، بیمه تامین اجتماعی ، بیمه آتیه سازان و …
  • داشتن به روز ترین و مجهزترین دستگاه های تصویربرداری پزشکی دنیا
  • ارائه خدمت به هم وطنان عزیز به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل و کلی خدمات دیگر .

معرفی به روزترین دستگاه های موجود در مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار

 اگر بخواهیم مختصری به تجهیزات و دستگاه های به روز موجود در این مرکز اشاره کنیم باید به :

  • وجود دستگاه های سونوگرافی حاملگی ، سونوگرافی داپلر و …
  • دستگاه سی تی اسکن اسپیرال
  • دستگاه ماموگرافی دیجیتالی که از بهترین برندهای دستگاه ماموگرافی در کل دنیا می باشد
  • دستگاه های سفالومتری و پانورکس برای تصویربرداری از دندان‌ ها
  • دستگاه رادیولوژی پرکین آلمر و واریان ساخت کشور آمریکا ، جهت عکس برداری از اعضای مختلف گوارشی ، رحم ، سیستم ادراری و … اشاره ای داشته باشیم .