سونوگرافی پستان در بهترین مرکز تصویر بردای غرب تهران جام جم شهریار

هنگامی که نام سونوگرافی برده می شود بیشتر سونوگرافی از رحم برای بررسی وضعیت جنین به ذهن می آورند ولی باید گفت برای بسیاری از اندام های بدن از جمله دستگاه مجاری اداری، پستان و غیره برای تشخیص بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. شاید سوال پیش آید که سونوگرافی پستان چیست؟ و چرا این نوع سونوگرافی انجام می شود؟ در حال حاضر بیماری سرطان یکی از بیماری های رایج شده است که یک نوع از سرطان ها، سرطان سینه است. برای تشخیص دقیق بیماری باید سونوگرافی پستان انجام شود. سونوگرافی پستان در واقع برای تو پر و یا تو خالی بودن توده های سینه یا کیستیک مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت نیاز برای تصویر برداری دقیق، کم خطر و باکیفیت به مرکز تصویر برداری پزشکی غرب تهران جام جم واقع در شهریار مراجعه کنید.

سونوگرافی پستان چیست

سونوگرافی پستان چیست

دلایل انجام سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان فقط برای تشخیص بیماری سرطان سینه نبوده دلایل متعدد دیگر نیز وجود دارد که پزشک معالج دستور انجام آن را می دهد. مهم ترین دلایل انجام این نوع سونوگرافی به شرح ذیل است:

 • در صورتی که هنگام معاینه بیمار، درد، قرمزی، ترشح و غیره مشاهد شود.
 • توده هایی که بیمار بر روی سینه پیدا کرده که بیشتر سونوگرافی از این بیماران برای بررسی نوع توده انجام می شود. توده ممکن است توپر یا توخالی باشد بیشتر توده های توپر نیاز به بررسی و معاینه بیشتر دارند.
 • از آنجاییکه ماموگرافی سینه افراد جوان را به دلیل فشردگی به خوبی نشان نمی دهد به همین دلیل نیاز به انجام سونوگرافی می باشد.
 • سونوگرافی بیوپسی قبل از جراحی سینه برای هدایت سوزن به داخل سینه و گرفتن مایع کیست مورد استفاده قرار می گیرد.
 • جهت بررسی اندازه توده های خوش خیم و کیست.
 • گاهی پس از مشاهده نتایج غیر عادی در ماموگرافی پزشک بنا به تشخیص دستور سونوگرافی را می دهد.
بهترین مرکز سونوگرافی پستان

بهترین مرکز سونوگرافی پستان

تفاوت سونوگرافی و ماموگرافی

همان طور که در بخش قبل بیان شد گاهی پس از ماموگرافی و بررسی پزشک سونوگرافی را برای بیمار تجویز می کند. اما تفاوت این دو در چیست؟
اولین تفاوت مهم در نوع تصویربرداری می باشد. ماموگرافی با اشعه ایکس و سونوگرافی با امواج فراصوت تصویربرداری شده برای دوران بارداری و شیردهی ماموگرافی کمی خطرناک است.

دومین تفاوت در بررسی افتراق توده های کیستی از سایر توده ها مانند توده سولید بوده که سونوگرافی تشخیص دقیق تری را می دهد. توجه داشته باشید استفاده از دستگاه های مدرن تصویر را دقیق تر نشان می دهد. مرکز تصویر برداری پزشکی جام جم شهریار بهترین مرکز برای سونوگرافی دقیق از سینه می باشد. گاهی بیماران به دلیل ترشح از پستان به پزشک مراجعه می کنند که برای تشخص باید بیمار ماموگرافی انجام دهد و در صورت نیاز پزشک سونوگرافی را برای بیمار درخواست می دهد.

برخلاف مامو گرافی، سونوگرافی را می توان در هر زمان از دوران پریودی انجام داد فقط بیمارانی که حساسیت دارند سونوگرافی را در پایان پریودی انجام می دهند تا بیمار درد کمتری را حس کند.
مزیتی که سونوگرافی نسبت به ماموگرافی داشته این است که در آن اشعه ایکس استفاده نشده عوارض جانبی ندارد و خطر کمتری برای بیمار دارد.

لزوم سونوگرافی پستان

لزوم سونوگرافی پستان

ماموگرافی دیجیتال هالوژیک

ماموگرافی دیجیتال هالوژیک بهترین برند ماموگرافی در دنیا می باشد. در ماموگرافی معمولی عکس بیمار روی فیلم رادیولوژی ثبت شده و مشابه عکس در طی پروسه ظهور و ثبوت چاپ می گردد. اما در ماموگرافی دیجیتال مشابه عکسبرداری دیجیتال تصویر بیمار به روی کامپیوتر ثبت می شود و با امکان بزرگنمایی به روش دیجیتال چاپ می‌گردد. این دستگاه با میزان دقت بالا دقیق ترین جواب ممکن را به پزشک می‌دهد. مرکز تصویر برداری پزشکی جام جم بهترین کیفیت تصویر برداری را دشته و تصویر دقیق به پزشک معالج می دهد. تصویر با کیفیت در تشخص بیماری بسیار اهمیت دارد.

سونوگرافی جنرال الکتریک آمریکایی

سونوگرافی جنرال الکتریک آمریکایی که شامل سونوگرافی حاملگی، سونوگرافی داپلر، سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول و دوم، ترانس واژنیال و ترانس رکتال و انواع سونوگرافی های تخصصی، سونوگرافی سلامت جنین، اکوکاردیوگرافی قلب جنین، آنومالی، NT و سونوگرافی پیشرفته دو بعدی و چهاربعدی با پیشرفته ترین دستگاه ها، دقیق ترین جواب ممکن را به پزشک بیمار ارائه می دهد. تصاویر دو بعدی و سه بعدی سونوگرافی جنرال الکتریک آمریکایی از مهم ترین و کار آمد ترین ویژگی های آن می باشد که می تواند جزیئات کامل و دقیقی را به پزشک نشان می دهد.

نحوه انجام سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان توسط پزشک متخصص انجام شده و از بیمار خواسته می شود لباس را بالا کشیده و جواهرات را باز کرده سپس ژلی مخصوص روی سینه کشیده می شود و با مبدل سونوگرافی شروع می شود همزمان پزشک تصویر بافت های سینه را در مانیتور مشاهده می کند. اغلب این نوع سونوگرافی 10 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید البته اگر نیاز به برداشت نمونه باشد این زمان افزایش می یابد. جواب به سرعت در اختیار بیمارن قرار می گیرد فقط باید کمی صبر کنید تا جواب رادیولوژیست را برای پزشک ببرید. در مواردی رادیولوژیست درخواست تصویر دیگری از قسمت های دیگر سینه می دهد.

نحوه انجام سونوگرافی پستان

نحوه انجام سونوگرافی پستان

تشخیص سرطان سینه به کمک سونوگرافی پستان

در حال حاضر سرطان سینه یکی از بیماری های شایع در ایران می باشد که اغلب بیماران سنی در حدود 20 تا 25 سال را داشته، سن یائسگی در خانم ها کاهش یافته است. سونوگرافی به تشخیص توده های سینه کمک می کند ولی باید گفت که این روش را نمی توان جایگزین ماموگرافی دانست در واقع سونوگرافی به کمک می آید. همان طور که بیان شد در سنین پایین به دلیل تراکم بافت سینه ماموگرافی تصویر خوبی ارائه نمی دهد و تصویر توده پستان غیر ممکن می شود برای تشخیص کیست در بیماران جوان سونوگرافی نیاز است. پزشکان توصیه می کنند افرادی که در خانواده شان، مادر و خواهری دارند که قبل از سن 40 سالگی دچار بیماری سرطان شده اند باید هر چند مدت برای تست به پزشک مراجعه کنند. معمولاً افرادی که سابقه سرطان سینه در مادرانشان دارند در سنی کمتر از سن مادر دچار سرطان می شوند ولی به طور کلی برای تمام زنان 40 ساله غربالگری انجام می شود.

بهترین زمان برای سونوگرافی از سینه

باید توجه کنید بهترین زمان برای معاینه و سونوگرافی پستان بعد از پایان دوره پریودی به صورت ماهانه باید انجام شود علت را می توان این گونه بیان کرد که بعد از قاعدگی هرمون ها افت می کنند تورم و افتادگی سینه از بین می رود و توده ها به راحتی قابل تشخیص می شوند. پیشنهاد می کنیم هر شش ماه برای معاینه و سونوگرفی پستان به پزشک مراجعه کنید همان طور که می دانید پیشگیری همواره بهتر از درمان بوده است.

چرا به مرکز تصویر برداری پزشکی جام جم شهریار برویم؟

مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم، در غرب تهران و در شهرستان شهریار، واقع شده است. دسترسی آسان برای ساکنین غرب تهران و پذیرش بیمار به صورت حضوری و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. جام جم در غرب تهران به پزشکان کمک خواهد کرد تا با استفاده از بهترین تصویر، در پروسه پیشگیری، تشخصیص و درمان بتوانند تصمیمات دقیقی را اتخاذ نمایند. بیماران می توانند برای تصویر برداری هر زمان که می خواهند مراجعه کنند. مرکز تصویر برداری پزشکی غرب تهران به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی به بیماران است. بیماران می توانند با یک نفر همراه به این مرکز بروند و تصویر برداری را انجام دهند. برای رفاه بیشتر بیماران، جام جم طرف قرار داد با تمامی بیمه ها نظیر تامین اجتماعی، بیمه ایرانیان، بیمه ایران، بیمه آتیه سازان، ملت و غیره است.

تشخیص سرطان پستان

تشخیص سرطان پستان

از ویژگی های برتر مرکز تخصصی تصویر برداری غرب تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تصاویر با کیفیت بسیار بالا و دقیق را به پزشکان برای تشخیص بهتر می دهد.
 • استفاده از فناوری های پیشرفته و دقیق در عرصه پزشکی
 • کمترین میزان ممکن اشعه X در تصویر برداری
 • انجام چکاپ و نمونه برداری ها با سرعت بالا و کیفیت منحصر به فرد در موارد اوژانسی
 • پردازش تصویر و بازسازی تصاویر با بیشترین کیفیت
 • تصویر در کمترین زمان به پزشکان ارائه می شود.
 • امکان بزرگنمایی تصاویر به روش دیجیتال فراهم است.
 • بهترین و واضح ترین جواب ممکن را به پزشک می‌دهد.
 • ارائه تصاویر شفاف از بخش های مختلف بدن بیمار

پزشکان برای تشخیص دقیق بیماری نیاز دارند تصاویر باکیفیت و دقیق را دریافت کنند تا بتوانند در کمترین زمان رشد و پیشرفت بیماری را کنترل و درمانی موثر را شروع کنند. همین امر سبب شده پزشکان از مراکز تصویر برداری بخواهند تصاویر دقیقی را ارائه دهند. مرکز تصویر برداری عرب تهران (جام جم) همان طور که گفته شد با به روز ترین دستگاه ها و تجهیزات که تصاویری دقیق و با کیفیت را ارائه می دهند در کنار بیماران و پزشکان خواهد بود تا به درمان سریع تر بیماری کمک کند. سونوگرافی پستان یکی از مواردی است که در مرکز تصویربردای جام جم شهریار انجام می شود. پیشنهاد می دهیم برای انجام تست و نمونه برداری به این مرکز سر بزنید تا از دقت و کیفیت تصویر رضایت کامل را دریافت نمایید.