اولین, بهترین و دقیق ترین مرکز تصویربرداری و سونوگرافی در رباط کریم

دربین دستگاه های مختلف تصویربرداری معمولا دستگاه سونوگرافی برای عموم مردم شناخته شده تر می باشد. اما فقط عده کمی از کاربردهای دستگاه سونوگرافی و نوع عملکرد آن, شناخت دقیق دارند. شاید تصور عموم بر این باشد که دانستن کاربرد ها و نوع عملکرد دستگاه سونوگرافی آنچنان ضرورت ندارد, اما باید بگوییم دانستن و آشنا شدن با کاربرد ها و نوع عملکرد این دستگاه پرکاربرد پزشکی چندان خالی از لطف نیست. در این مطلب قصد داریم شما را باگوشه ای از قابلیت های دستگاه سونوگرافی آشنا کنیم.همچنان از انواع خدمات تخصصی مرکز تصویربرداری جام جم در خصوص سونوگرافی رباط کریم نیز خواهیم گفت.باما همراه باشید.

تعریف سونوگرافی

سونوگرافی یا (ulterasonography) یک دستگاه تصویربرداری کاملا ایمن است که هیچ نوع اشعه خطرناکی در آن وجود نداشته و ضرری برای بدن انسان در پی ندارد. به این دلیل که امواجی که در این دستگاه استفاده می شود امواج فراصوت هستند که بدون خطر می باشند. این امواج از جنس صدا هستند ولی چون فرکانس آن ها بسیار بالاست گوش انسان قادر به شنیدن این امواج نمی باشد. این امواج خواص صوت را دارند و هنگام برخورد با موانع منعکس می شوند.

سونوگرافی رباط کریم

سونوگرافی رباط کریم

سونوگرافی فراصوتی یکی دیگر از روش‌های تشخیص بیماری در پزشکی است. به این روش اکوگرافی، پژواک ‌نگاری و صوت ‌نگاری نیز می گویند. این روش بر مبنای امواج فراصوت و برای ارزیابی بافت‌های زیرجلدی مانند اندام های داخلی بدن و ضایعات آن, تاندون ها عضلات و مفاصل طراحی شده ‌است.
برای انجام سونوگرافی، پزشک سونولوژیست پروب را روی اندام بیمار قرار می دهد با امواج صوتی به درون بدن تابانده می شوند.

این امواج بعد از برخورد به بافت های مختلف بدن باز تابیده شده و امواج بازتابش شده توسط همان دستگاه، مجددا دریافت می شوند. امواج باز تابیده شده از بدن، توسط یک کامپیوتر تجزیه و تحلیل شده و به تصویر تبدیل می شود. پزشک متخصص تصویربرداری این تصاویر را بر روی مانیتور دستگاه می بیند و ممکن است بعضی از آن ها را چاپ کند. وضوح وکیفیت تصاویر چاپ شده بستگی به تکنولوژی بکارگرفته در دستگاه سونوگرافی و همینطور مهارت سونولوژیست دارد.

مرکز تصویربرداری رباط کریم که اولین و دقیق ترین مرکز سونوگرافی و تصویربرداری در غرب استان می باشد, دارای انواع دستگاه های پیشرفته و مدرن تصویر برداری است و علاوه بر
آن بهترین متخصصان و پزشکان کشور در این مرکز حضور دارندتا کلیه خدمات تصویربرداری و سونوگرافی را انجام دهند.
اگرچه دستگاه سونوگرافی امکان تشخیص مشکلات استخوان را ندارد ولی این دستگاه قادر است بیشتر بافت های نرم بدن را تصویربرداری کند.

انواع سونوگرافی تخصصی  در بهترین مرکز سونوگرافی رباط کریم

 • سونوگرافی معمولی یا بیرونی
 • سونوگرافی داخلی
 • سونوگرافی کالرداپلر یا رنگی
 • سونوگرافی قلب و عروق ( اکوکاردیوگرافی )
 • سونوگرافی اندوسکوپیک
 • سونوگرافی سه بعدی
 • سونوگرافی ۳ یا ۴ بعدی داینامیک
 • سونوگرافی تخصصی
سونوگرافی قلب و عروق در رباط کریم

سونوگرافی قلب و عروق در رباط کریم

مرکز تصویر برداری جام جم با پزشکان حاذق و بهترین تجهیزات در تهران

هریک از این سونوگرافی ها کاربردهای زیادی دارد و انجام همه ی این سونوگرافی ها در مرکز تصویربرداری و سونوگرافی رباط کریم توسط پزشکان حاذق در کمترین زمان صورت می گیرد. تصاویری که از این سونوگرافی ها حاصل می شود بسیار دقیق و شفاف است و به تشخیص صحیح بیماری توسط پزشک معالج کمک می کند. لازم به ذکر است که بعضی از سونوگرافی ها و تصویربرداری هایی که در این مرکز پیشرفته انجام می گیرد جنبه درمانی دارد. این نوع سونوگرافی ها و تصویر برداری ها که جهت درمان بیماری انجام می شود با درد و ناراحتی همراه است اما هنگامی که این نوع خاص از سونوگرافی ها در مرکز تصویربرداری و سونوگرافی رباط کریم توسط متخصصان سونولوژیست و پزشکان با تجربه انجام شود بیمار کمترین درد و ناراحتی را احساس خواهد کرد و در مدت زمان کوتاه تری صورت خواهد پذیرفت.

دکتر جواد زارع مهرجردی، فوق تخصص ام آری آی و سی تی اسکن از بیمارستان سنت توماس لندن، فوق تخصص اینترونشن از دانشگاه تهران و بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، فوق تخصص heavy_check_mark برست ایمیجینگ از دانشگاه تهران، پزشک نمونه، مشاور انتظامی و عضو هیات تجدید نظر سازمان نظام پزشکی کشور, موسس و رییس مرکز تصویربرداری و سونوگرافی رباط کریم, افراد زبده و حرفه ای را برای خدمات رسانی فعالیت در این مرکز برگزیده اند.
هدف دکتر مهرجردی از تاسیس اولین و بهترین مرکز تصویربرداری و سونوگرافی در رباط کریم توجه به قشر متوسط و ضعیف این منطقه است. این مرکز مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های تصویربرداری و سونوگرافی روز دنیا با تکنولوژی جدید و از معتبرترین برندهای جهان می باشد و پاسخگوی تمام نیازهای بیماران و مراجعه کنندگان در کمترین زمان ممکن است.

مزایای دستگاه های تصویر برداری رباط کریم در غرب تهران

 • این دستگاه ها مزیت های بسیاری دارند و کمک بزرگی به جامعه پزشکی و بیماران می کند.
 • دقت بسیار بالا
 • وضوح وشفافیت فوق العاده
 • امکان بزرگ نمایی تصاویر به روش دیجیتال
 • بازسازی تصاویر
 • پردازش تصاویر
 • سرعت بالا به همراه کیفیت عالی تصاویر

تمام پرسنلی که در مرکز تصویربرداری جام جم فعالیت دارند فوق تخصص خود را در زمینه های مربوطه با بالاترین کیفیت خدمات دارند که در بهترین مراکز پزشکی کشور نیز خدمت رسانی نموده و جزو نفرات برتر رادیولوژی ایران هستند که در دوران تحصیل و آموزش نیز جزو محققان علمی بوده اند. این متخصصان و پزشکان حاذق به خوبی با کاربردهای انواع دستگاه های تصویربرداری آشنا هستند و در زمان کوتاهی سونوگرافی را به اتمام می رسانند و قبل از انجام هر نوع تصویربرداری بیمار را در جریان روند پروسه قرار می دهندتا استرس بیمار کاهش یابد.

رادیولوژی در رباط کریم

رادیولوژی در رباط کریم

انواع دستگاه های تصویربرداری سونوگرافی رباط کریم

سونوگرافی جنرال الکتریک آمریکایی که شامل سونوگرافی حاملگی، سونوگرافی داپلر، سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول و دوم، ترانس واژنیال و ترانس رکتال و انواع سونوگرافی های تخصصی، سونوگرافی سلامت جنین، اکو کاردیو گرافی قلب جنین، آنومالی،NT و سونوگرافی پیشرفته دو بعدی و چهاربعدی با پیشرفته ترین دستگاه ها، دقیق ترین جواب ممکن را به پزشک بیمار ارائه می دهد.

ماموگرافی دیجیتال هالوژیک بهترین برند ماموگرافی در دنیا می باشد. در ماموگرافی معمولی عکس بیمار روی فیلم رادیولوژی ثبت شده و مشابه عکس در طی پروسه ظهور و ثبوت چاپ می گردد. اما در ماموگرافی دیجیتال مشابه عکسبرداری دیجیتال تصویر بیمار به روی کامپیوتر ثبت می شود و با امکان بزرگنمایی به روش دیجیتال چاپ می‌گردد. این دستگاه با میزان دقت بالا درست ترین جواب ممکن را به پزشک می‌دهد

دستگاه های مرکز تصویر برداری جام جم

 • پانورکس و سفالومتری دیجیتال، پیشرفته ترین دستگاه برای گرفتن عکس دندان و فک از رخ و نیم رخ است و اطلاعات با ارزش از قوس های فک بالا و پایین، مفصل و همچنین اطلاعاتی از سینوس های فک فوقانی و مفاصل بین فک ها و جمجمه و همچنین ساختمان‌ های در برگیرنده آنها را فراهم می‌سازد.
 • دستگاه سنجش تراکم استخوان هولوژیک، بهترین دستگاه در حال حاضر دنیا و تنها برندی است که مورد تایید تمام پزشکان برای تعیین تراکم استخوان است. این دستگاه علاوه بر تعیین تراکم استخوان با دقت بسیار، تنها دستگاه سنجش تراکم که قادر به تعیین ریسک بیماری های قلبی و چاقی می باشد. این دستگاه برای ایجاد یک تصویر واضح و شفاف، و همچنین کمک به پزشکان از پیشرفته ترین دستگاه های ممکن می باشد.
 • دستگاه رادیولوژی پرکین المر و واریان ساخت آمریکا، شامل تمامی عکس های رنگی رادیولوژی از جمله هستیرو سالپنگو گرافی،مری ،معده ،روده کوچک و بزرگ، گوارش، رحم و سیستم ادراری می باشد.
 • ایمپلنت گوش
 • سی تی برونکوسکوپی بازسازی داخل مجاری هوایی و به شکل سه بعدی
 • کولونوسکوپی
 • دانستیو متری استخوان

انواع سی تی آنژیو گرافی های سر و گردن

سی تی آنژیو گرافی های عروق شکم و لگن و اندام های تحتانی اشاره کرد. مرکز پزشکی هسته ای با دستگاه دو آل هد ایداک (Adac Dual Head) ساخت آمریکا شامل:

 • اسکن قلب به روش اسپکت (Spect)
 • اسکن عروق، پاراتیروئید و تیروئید
 • اسکن کلیه ها DTPA و DMSA
 • اسکن مجاری اشکی
 • اسکن استخوان ستون فقرات و کل بدن (whole body)
 • اسکن کبد و طحال می باشد.
اسکن استخوان ستون فقرات و کل بدن

اسکن استخوان ستون فقرات و کل بدن

درکنار دستگاه های پیشرفته وپزشکان و متخصصان حاذق این مرکز, برای رفاه حال عزیزان ساکن در رباط کریم و کاهش هزینه های تصویربرداری و سونوگرافی, این مرکز با تمامی بیمه ها از پایه تا تکمیلی قرارداد رسمی دارد .بیمه هایی نظیر بیمه ملت, بیمه آینده سازان, بیمه سلامت, بیمه تامین اجتماعی, بیمه ایرانیان و سایر بیمه ها در لیست قرار داد این مرکز جای دارند.
یکی دیگر از خدمات ویژه مرکز تصویربرداری و سونوگرافی رباط کریم خدمت رسانی این مرکز بصورت شبانه روزی و در ایام تعطیل می باشد. بیماران بامراجعه حضوری به این مرکز در لیست پذیرش شدگان قرار می گیرند، در اسرع وقت و در محیطی بهداشتی و بدون استرس پروسه تصویربرداری و سونوگرافی را به پایان برسانند.