ام آر آی مجاری صفراوی (MRCP) نوع خاصی از تصویر برداری تشدید مغناطیسی است که برای بررسی کبد،  کیسه صفرا و مجاری صفراوی به کار می­رود.  در این نوع ام آر آی،‌ بدون تزریق ماده حاجب عمل تصویربرداری انجام می­شود. علاوه براین هیچ وسیله­ای وارد بدن نمی شود.

ام آر آي‌ مجاری صفراوی در صورتی که با بروزترین و پیشرفته ترین دستگاه ها انجام شود،‌ تصاویری با بهترین کیفیت و بالاترین دقت بدست می دهد که دقیق ترین جواب را به پزشک می دهد و به او در تشخیص بیماری کمک می کند.

کاربرد ام آر آی مجاری صفراوی

ام آر آی مجاری صفراوی بهترین و کم ضررترین روش برای بررسی کیسه صفرا و مجاری صفراوی می باشد. در این نوع ام آر آی  احتمال وجود تومور در مجاری صفراوی مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین با استفاده از این نوع تصویربرداری می توان التهاب های مربوط به کیسه صفرا و مجاری صفراوی را بررسی کرد.

وجود یا عدم وجود سنگ در صفرا و مجاری صفراوی و علت انسداد مجاری صفراوی از دیگر موارد کاربرد تصویربرداری ام آر آی مجاری صفراوی است. ام آر آی مجاری صفراوی همچنین می تواند در تشخیص بیماری های کیستیک مجاری صفراوی روش دقیق تری باشد.

ام آر آی مجاری صفراوی در مرکز تصویربرداری جام جم شهریار

مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار با بروزترین و پیشرفته­ترین دستگاه های روز دنیا در خدمت پزشکان محترم و بیماران عزیز می باشد. در این مرکز با توجه به تشخیص اولیه و دستور پزشک ام آر آي از مجاری صفروای با بالاترین دقت و بهترین کیفیت انجام می شود.

خدمات تصویربرداری جام جم شهریار شامل جدیدترین و بروزترین تکنولوژی های حال حاضر در عرصه پزشکی می باشد. و ارائه دهنده ی بهترین خدمات تشخیصی می باشد. این مرکز علاوه خدمات مربوط به ام آر آی، خدمات مربوط به پزشکی هسته ای،‌ سونوگرافی،‌ سی تی اسکن،‌ ماموگرافی،‌ عکس از دندان و فک و سنجش تراکم استخوان را  نیز برای بیماران فراهم می آورد.

چرا مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار؟

دسترسی به مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم، که در شهرستان شهریار واقع می باشد، آسان است و پذیرش بیمار برای انجام ام آر آی و دیگر خدمات تصویربرداری پزشکی بصورت حضوری و در کوتاهترین زمان ممکن صورت می گیرد. ما در این مرکز به پزشکان کمک خواهیم کرد تا با استفاده از بهترین تصویر ممکن،‌ در پروسه پیشگیری،‌ تشخیص و درمان بتوانند تصمیمات دقیقی را برای بیمارانشان اتخاذ فرمایند. هدف ما فکر کردن به فراتر از نیاز امروز و پیدا کردن پاسخی برای نیازهای آینده است. علاوه براین:

  • مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم همه روزه حتی در ایام تعطیل بصورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده ارائه خدمات تصویربرداری پزشکی از جمله ام آر آي می باشد.
  • تصاویر ام آر آي و سایر تصاویر دقت، کیفیت و وضوح بسیار بالایی خواهند داشت و از امکان بزرگنمایی بصورت دیجیتال برخوردار خواهند بود. امکان پردازش و بازسازی تصویر نیز میسر خواهد بود
  • کمترین میزان ممکن اشعه در هنگام تصویربرداری ام آر آي و رادیولوژی

همچنین مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم جهت رفاه حال اقشار مختلف جامعه اقدام به عقد قرارداد با کلیه بیمه های درمانی و همچنین بیمه های تکمیلی نموده است. از جمله این بیمه ها می توان به بیمه ایرانیان(خدمات درمانی)،‌ تامین اجتماعی،‌ نیروهای مسلح، بیمه بانک ها و…. و بیمه های تکمیلی همچون بیمه یران،‌ آتیه سازان حافظ و…. اشاره کرد.

در این مرکز با به کارگیری به روزترین و پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا سعی می شود در کمترین زمان تصویربرداری انجام شود. ما در مرکز تصویربرداری جام جم سعی می کنیم، بیمار کمترین استرس و اضطراب را نداشته باشد.

ام آر آی مجاری صفراوی

استفاده از بروزترین تکنولوژی در مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار

خدمات تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار شامل موارد زیر می باشد:

ام آر آي

ام آر آي تمام بدن و ام آر آرتوگرافی، ام آر اسپیکتروسکوپی، ام آر آنژیوگرافی،‌ ام آرونوگرافی، ام آر پستان و ام آر آی مجاری صفروای که به وسیله دستگاه ام آر آی 1/5 تسلا جنرال الکتریک انجام می شود. لازم بذکر می باشد که مرکز تصویربردای پزشکی جام جم اولین دارنده دستگاه 16 کانال در جنوب غرب استان تهران است.

سی تی اسکن

انجام سی تی اسکن(CT Scan) از استخوان های گردن،‌ قفسه سینه،‌ شکم و لگن،‌ سر و عروق بدن بوسیله دستگاه سی تی اسکن هیتاچی با سرعت بالا و کیفیت منحصربه فرد. این دستگاه قابلیت پردازش اطلاعات کامپیوتری در کمترین زمان را دارد که باعث به حداقل رسیدن استرس بیمار می شود. همچنین این دستگاه از قابلیت بازسازی تصاویر در جهات مختلف و تهیه تصویر سه بعدی برخوردار می باشد .

پزشکی هسته ای

استفاده از دستگاه دو آل هد آیداک(Adac Dual head) ساخت آمریکا جهت اسکن قلب به روش اسپکت(Spect)و کل بدن(whole body)‌، اسکن عروق،‌ پاراتیروئید و تیروئید،‌ اسکن کلیه ها DTPA و DMSA، اسکن مجاری اشکی، اسکن استخوان ستون فقرات و اسکن کبد و طحال

ماموگرافی

انجام ماموگرافی با بهترین برند ماموگرافی یعنی دستگاه ماموگرافی دیجیتال هالوژيک با بالاترین دقت و کیفیت. در ماموگرافی دیجیتال بر خلاف ماموگرافی معمولی که عکس بیمار روی فیلم رادیولوژي ثبت و چاپ می شود،  مشابه عکس برداری دیجیتال، تصویر بیمار بر روی کامپیوتر ثبت می شود و با امکان بزرگنمایی به روش دیجیتال چاپ می گردد.

سونوگرافی

در مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم برای انجام انواع سونوگرافی ها از دستگاه جنرال الکتریکی آمریکایی استفاده می شود که برای انجام بهترین و با کیفیت ترین سونوگرافی های حاملگی،‌ سونوگرافی داپلر،‌ سونوگرافی غربالگری سه ماهه اول و دوم مناسب است. همچنین سونوگرافی های سلامت جنین، ترانس واژینال،‌ ترانس رکتال،‌ اکوکاردیوگرافی قلب جنین،‌ آنومالی،‌ NT و سونوگرافی پیشرفته دوبعدی و چهاربعدی در این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها انجام می شود.

سنجش تراکم استخوان

سنجش تراکم استخوان از دیگر خدمات مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم است که به وسیله دستگاه هولوژیک که بهترین دستگاه و تنها برند مور تایید تمام پزشکان می باشد،‌ انجام می گردد. این دستگاه علاوه بر سنجش تراکم استخوان قادر به تعیین ریسک بیماری های قلبی و چاقی می باشد.

عکس از دندان و فک

پانورکس و سفالومتری دیجیتال،‌ پیشرفته ترین دستگاه برای گرفتن عکس دندان و فک از رخ و نیمرخ است. مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم با استفاده از این دستگاه سعی می کند،‌ اطلاعات با ارزشی از قوس های فک بالا و پایین و مفصل در اختیار پزشکان محترم قرار دهد. همچنین با استفاده از این دستگاه می توان اطلاعاتی از سینوس های فک فوقانی و مفاصل بین فک ها،‌ جمجمه و همچنین ساختمان های در برگیرنده بدست دهد.

رادیولوژي

مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم با استفاده از دستگاه رادیولوژی پرکین المر و واریان ساخت آمریکا،‌ تمامی خدمات مربوط به هستیروسالپنگوگرافی،‌ رادیولوژي مری،‌ معده،‌ روده کوچک و بزرگ،‌ گوارش،‌ رحم و سیستم ادراری را ارائه می دهد.