مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار

مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار با در اختیار داشتن پیشرفته و دقیق ترین دستگاه های موجود دنیا سعی در ارائه بهترین خدمات تشخیصی دارد؛ تا پزشکان بتوانند در پیشگیری، تشخیص و درمان دقیق ترین تصمیصات را اتخاذ کنند. این مرکز دارای امکانات پزشکی هسته ای، دستگاه MRI5/1 تسلا جنرال الکتریک، سی تی اسکن هیتاچی، ماموگرافی دیجیتال هالوژیک، سونوگرافی جنرال الکتریک آمریکایی، سنجش تراکم استخوان هولوژیک، پانورکس و سفالومتری دیجیتال و رادیولوژی پرکین المر و واریان ساخت آمریکا می باشد.

همه چیز درباره سی تی اسکن

سی تی اسکن  (CT scan ) پیشرفته ترین متد تصویربرداری غیر تهاجمی پزشکی است؛ و به پزشکان در تشخیص بیماری کمک به سزایی می کند. این دستگاه با استفاده از اشعه ایکس کار می کند و می تواند مشکلات استخوانی و مفصلی، سرطان، بیماری های قلبی، آمفیزم، تومور، لخته خون و مایعات اضافی را تشخیص دهد. دستگاه های امروزی آنقدر پیشرفته هستند که تقریبا می توانند از هر جایی از هر قسمت از بدن انسان سی تی اسکن بگیرند. سی تی اسکن در کمترین زمان و حداقل استرس بیمار انجام می شود. سی تی اسکن در مشکلات استخوانی بیشترین کاربرد را دارد. سی تی اسکن هزینه به نسبت کمتری نسبت به MRI  دارد و بی سر و صداتر می باشد. کل مدت زمان سی تی اسکن از مرحله آماده سازی بیمار تا انجام مرحله اصلی بین 30 الی 60 دقیقه زمان می برد.

دستگاه سی تی اسکن موجود در این مرکز امن ترین دستگاه تصویربرداری اعضای بدن است زیرا کمترین میزان ممکن اشعه را دارد و تصاویری با کیفیت و وضوح بالا ایجاد می کند. این دستگاه یکی از پیشرفته ترین دستگاه های موجود در دنیاست و قابلیت پردازش تصویر و بازسازی تصویر را دارد. از آنجایی که دستگاه کامپیوتری است قابلیت تصاویر با امکان بزرگ نمایی دیجیتالی را دارا می باشد.

آمادگی قبل از سی تی اسکن چیست؟

برای انجام سی تی اسکن باید یک سری موارد را رعایت کنیم که به این موارد آمادگی قبل از سی تی اسکن گفته می شود. آمادگی قبل از سی تی اسکن درست ترین جواب ممکن را به پزشک می دهد.

بهترین مرکز سی تی اسکن

از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • 6 ساعت قبل از انجام سی تی اسکن فرد نباید هیچگونه غذایی مصرف کند؛ برای سی تی هایی با کنتراست تزریقی 2-3 ساعت ناشتایی کافی است. کنتراست مایعی است که قبل از سی تی اسکن مصرف میشود و مقدار مصرف آن بستگی به تجویز پزشک دارد؛ مادرانی که نوزادن خود را شیر می دهند 24-48 ساعت پس از مصرف کنتراست نباید به نوزاد خود شیر دهند.
  • مصرف آب در اکثر موارد بلامانع می باشد مگر به تجویز پزشک.
  • 2 روز قبل از سی تی اسکن فرد نباید ورزش های سنگین یا کارهای سنگین انجام دهد.
  • 12 ساعت قبل از سی تی اسکن فرد نباید هیچ سیگار و مشروبات الکلی مصرف کرده باشد.
  • چای، قهوه، نوشیدنی های گازدار، آبمیوه های صنعتی و شیرینی جات در روز سی تی اسکن نباید مصرف شوند.
  • قبل از انجام سی تی اسکن مثانه خود را خالی کنید.
  • باید لباس های راحت و گشاد به تن داشته باشید ( بیشتر مراکز تصویربرداری لباس های مخصوص در اختیار بیمار قرار می دهند).
  • از زیورآلات، اشیاء فلزی، عینک، لباس های زیپ دار و دکمه فلزی و دندان مصنوعی و هر چیزی که بر روی عکس تاثیر گذار می باشد را استفاده نکنید زیرا این موارد می تواند در نتیجه تاثیر گذار باشد.
  • زنان باردار و افرادی که بیماری های خاص دارند حتما قبل از سی تی اسکن این امر را به فرد مسئول اطلاع دهند؛ زنان باردار بخصوص در سه ماه اول نمی توانند از این دستگاه برای تشخیص بیماری استفاده کنند.
  • حین انجام سی تی اسکن بی حرکت بمانید تا تصویر تار نیفتد و برای بی حرکت نگه داشتن کودکان از آرامبخش استفاده می شود. یک همراه می تواند در کنار کسانی که توانایی بی حرکت ماندن را ندارند در اتاق حاضر شود ولی همراه بیمار نیز باید نکاتی را رعایت کند.

خدمات بزرگ ما

مرکز تصویر برداری پزشکی جام جم شهریار مرکز خدماتی بزرگی است که طرف قرارداد با تمام بیمه ها به ویژه تامین اجتماعی، بیمه ایرانیان ( خدمات درمانی )، و… بیمه های تکمیلی مثل بیمه ملت، بیمه ایران، بیمه آتیه سازان و … می باشد. این مرکز دارای پیشرفته ترین، به روز ترین و بهترین دستگاه های دنیا می باشد و این دستگاه ها تصویر برداری هایی  با سرعت بالا و با کیفیت منحصر به فرد انجام میدهند؛ که این تصاویر با کیفیت بسیار بالا و دقیق، پزشکان را در تشخیص بیماری بهتر یاری می کند. 

شبانه روز و حتی ایام تعطیل

بر خلاف بیشتر مراکز تصویر برداری پزشکی، مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به بیماران عزیز می باشد. شاید بیشتر شما حتی به یکبار هم که شده به مراکز تصویربرداری پزشکی مراجعه کرده اید و از پذیرش دیرهنگام این مراکز گله مند هستید ولی مرکز تصویربرداری پزشکی جام جم شهریار پذیرش بیمار را به صورت حضوری و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد و سعی دارد دقیق ترین و درست ترین جواب ممکن را به پزشک بیمار ارائه دهد.